Influencer Marketing nedir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Tüketiciyle e-ticaret harcama alışkanlıkları, büyük ölçüde son iki yılda gündem haline gelmiştir. Özellikle kavramı değişecek zamandır. Youtube, Facebook, Twitter, Periskop, Instagram ve bu tür takipçileri çok sayıda çalışan insanlar gibi diğer sosyal medya kanalları ile kısa bir açıklama ınfluencer üzerinden daha yakın zamanlarda, hızla günlük hayatımıza ve alışveriş alışkanlıklarına sosyal medya yenilikleriyle sosyal medya fenomeni hızlı bir artışa yol açmıştır.

Karar alma sürecinde tüketiciler aleyhine davranır. Öte yandan, blog üzerinde sosyal medya reklamcılığı ile tüketicilerin bir kısır döngü içine girerek veya ulaştığında sosyal medyada takipçileri belli sayıda ürünün lansmanını yapmaya karar etkisini sundu.

Buradan gerçek anlamda ınfluencer marketing özetlenebilir. Influencer marketing farklı şekillerde yürütülen farklı kanalın üzerinde uzun zamandır bulunan birşeydir.

Örneğin, geçen yıl için, sık sık Twitter üzerinden yürütülen çalışmalarda, Instagram’ın olduğu kalan yerleri söyleyebiliriz. Reklam Instagram’ın, sponsor reklamlar Instagram üzerinden reklam veya çok sık bir fenomen sunabilir.

Influencer Marketing faydaları nelerdir?

Uzun vadede şirketin gelirlerini artırırken ınfluencer marketing, çalışmaları ayrıca farkındalık olumlu bir katkıda bulunmuştur. Bu şekilde kolay kitlenizi geliştirmek için yapar. Yüksek bir marka tanınırlığı varsa ve etkileşimi artıracaktır.

Eserler ınfluencer marketing önceden ulaşılamayan veya etkileşim sağlayabilir ve onların fikirlerini değiştirmesi onların kitleye erişimini hedefliyor. Aslında, biz ınfluencer marketing için modern pazarlama modeli diyebiliriz.

Influencer Pazarlama Marketing Nerelerde Yapılır?

Özellikle, sosyal medya, YouTube ınfluencer marketing kullanılan etkileşim alanlarından biridir. Ürünün tüm özellikleri ile aktarılır çekilen bir video, bu ayrıntılı olarak verilmiştir.

Ama gerek yok Instagram gibi sosyal medya kanalı stratejileri geliştirerek, uzun video, Twitter, Blog durumunda hazırlanmak içindir. Marketing, daha hedef kitlenizin hedeflerine ulaşmak için, platformda üzerinde bulunuyordu. Diğer bir deyişle, sadık izleyici neredeyse etkileşimlerinizin daha yüksek olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak