Girişimcilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Girişimcilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Girişimcilik; herhangi bir iş kolunda, oluşan açık veya ihtiyaç dan dolayı o alanda iş fikirleri geliştirerek bir iş kolunda girişimcilik yapmaya denir. Girişimcilik nedir? Sorusuna bu şekilde yanıt arayabiliriz. Girşimcilikte dikkat edilmesi gereken kollarında olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Girişimcilikte bir işe başlamadan önce dikkat etmemiz en önemli bir husustur. Gelin şimdi girişimcilikte dikkat edilmesi gereken en önemli 5 husustan bahsedelim.

 İhtiyaç Olan İş Kolunu Doğru Belirleyin

Girişimcilik için yapacağınız işi doğru ve güzel bir şekilde analiz edin. Analiz işlemini yaptıktan sonra sizin ne tür bu alanda bir katkı sağlayacağınızı, müşterilerin ne tür ihtiyaçlarının olduğunu doğru bir şekilde belirleyin. Daha doğrusu ihtiyaç olan iş kolunu doğru belirleyin. Bu sayede sizin ilerleyen zamanlarda belli sıkıntılar ile karşılaşmanız daha az olacaktır.

Girişimcilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Girişimcilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zaman ve Kendi Sınırlarınızı Belirleyin

Her birey bir işe başlamadan önce kendi zaman ve sınırlarını bilir. Bu anlamda sizin belirlemiş olacağınız iş, size ne tür zorluklar ve zaman açısından nasıl bir katkı sağlayacağını doğru bir şekilde tespit etmek önemli bir konudur.

Maddi ve Manevi Olanakları Kontrol Edin

Madddi ve manevi olanakları kontrol edin derken, sizin karşılaşmış olduğunu bu tür sorunlar ve problemler karşısında nasıl bir duruş sergileyeceğinizi ve girişimcilik yapacağınız iş kolunda sizin maddi olarak olanaklarınızın neler olduğunu, bu alanda nasıl bir etki sağlayacağı hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı size tavsiye ederim.

NOT: Girişimcilik Avantajları Ve Dez Avantajları Makalemi Oku

İhtiyaç ve İstek

Sizin girişimcilik yapmak istediğiniz alanda, nasıl bir ihtiyaç ve istek olduğunu pazar analizi ile birlikte doğru bir şekilde analiz edin. Pazarda oluşan istek ve ihtiyaçlar yüksek oranda ise o alanda yapacağınız girişimcilik işi tutmama olasılığı oldukça azalacaktır. Pazarın o alan da ne kadar büyük olduğu, sizin bu Pazar da oluşacak ihtiyaçlara ne derece doğru ve yerinde pazarlama yapacağınız da bu açıdan büyük önem sarf etmektedir.İş Kolunda  Adımlar Atmak

Sizin girişimcilik ile başlamak istediğiniz işe maddi açıdan çok büyük bir ihtiyaç duyuluyor ise, o alanda küçük küçük adımlar atarak oluşacak olan maddi bütçe sayesinde yavaş yavaş büyürsünüz. Bunun sonucunda asıl olan maddi geliri sağlayarak sizin belirlemiş olduğunuz iş kolunda tam olarak kafanızda ki girişimcilik modelini yansıtmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak