Girişimcilik Nedir? Avantajları ve Dez Avantajları Nelerdir? 2

Girişimcilik Nedir? Avantajları ve Dez Avantajları Nelerdir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bugün ki yazımızda Girişimcilik nedir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir, detaylı bir şekilde ele alacağız. Bu konumuzda eğer girişimci ruhlu kişiler okuyor ise, makalenin tamamını okumalarını tavsiye ederiz.

Öncelikle girişimcilik, girişimcilerin herhangi bir alanda oluşan fırsatları değerlendirerek kendi kişisel düşünme gücüne göre yenilikçi, yaratıcı ve risk alan aynı zamanda o alana mal veya hizmet getiren anlamına gelmektedir. Girişimciliğin genel tanımı olarak bu şekilde tanımlayabiliriz.
Girişimciliğin Avantajları Nelerdir?

Girişimciliğin çeşitli avantajları bulunmaktadır. Kısaca bahsedecek olursak saygınlık elde etmenin girişimciliğin avantajlarından olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra katkı sağlama ve kişisel gelişimi de katkı sağlamaktadır. Girişimcilik sayesinde çeşitli alanlar da kişiler bilgi sahibi olup, tecrübesi artarak olaylara bakış açıları değişmektedir. Bunun yanında benzer farklı sebeplerden de bahsedebiliriz. Bunlar ise, yapmış olduğunuz mal veya hizmet sonucunda topluma herhangi bir alanda katkı sağlamanız gerekmektedir. Bunu da girişimciliğin avantajlarından birisi olarak sayabiliriz.

Girişimcilik Nedir? Avantajları ve Dez Avantajları Nelerdir?

Girişimcilik Nedir? Avantajları ve Dez Avantajları Nelerdir?

Girişimciliğin Dez Avantajları Nelerdir?

Yapmış olduğumuz girişimciliğin sonucunda da birçok olumsuzlukları da beraberinde getirebilmektedir.  Bunlardan kısa kısa bahsedecek olursak, öncelikle kendi işin olmasıyla birlikte tam anlamıyla serbest değillerdir. Girişimcilikte müşteriler tarafından beklenen performans hep üst düzey olmaktadır. Buda sizin oluşturmuş olduğunuz beklentiler sonucunda oluşmaktadır. Bunun yanı sıra oluşturmak istediğiniz girişimcilik alanında hayal ettiğiniz işi yapmaya çabalarken maddi olanaklarında yetersiz kalması diğer bir girişimciliğin dez avantajlarından olduğunu söyleyebiliriz.
Kendi işimiz ve kendi işimizin patronu olduğumuz için daha çok verim sağlamamız da gerekmektedir. Bunun yanı sıra uzun çalışma saatleri ve bunun yanında getirdiği çeşitli sağlık problemleri de yer almaktadır. Bunların neler olacağına bakarsak, çalışma saatlerinin uyumsuzluğundan kaynaklı olarak uykusuzluk problemi önceliklidir. Buna bu konuda dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunun yanı sıra, şiddetli baş ağrısı, halsizlik ve yorgunlukta girişimciliğin dez avantajlarından dır.

Girişimcilik Nedir? Avantajları ve Dez Avantajları Nelerdir?

Girişimcilik Nedir? Avantajları ve Dez Avantajları Nelerdir?

İşletmeye gelen mal veya hizmetin müşteri tarafından talep edilen fiyatın çok üstünde veya üstünde olması da mal ve hizmetinizin elinizde kalmasını sağlayabilir. Bu yüzden mal veya hizmet alımında önceden bunun hesaplamasını yapmaz isek, bizim açımızdan olumsuz koşulları sağlayabilmektedir.

Kısaca girişimciliğin avatantajları ve dez avantajlarından bahsettik. Girişimcilik alanında bilgi sahibi olmak istiyorsanız gelecek olan girişimcilik alanında makale yazılarımızı takip etmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak