Genç Girişimci Destegi Nasıl Alınır?

Genç Girişimci Destegi Nasıl Alınır?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Genç girişimcilerin için gerek özel gerekse devlet tarafından birçok burs ve destek imkanı sağlanmakla birlikte çeşitli maddi ve manevi destekler verilmektedir. Bu anlamda hayata geçirmeyi planladığınız projelere kolaylıkla sponsor ve maddi destek alabilirsiniz.

Öncelikli olarak başvuru yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Kısaca bunlardan bahsedecek olursak;

  • Projenin genel kontrolü tamamlanmalıdır.
  • Daha önce başvuru işlemi yaparken nelere dikkat edilmiş kontrol edilmelidir.
  • Sunum çalışması esnasında hazırlayacağınız proje hakkında tüm ayrıntıları ile birlikte samimi ve özverili bir şekilde sunum yapmanız sizlere artı katacaktır.

Destek Sağlayacak Kurumlar

Genç girişimciler için aşağıda maddeler halinde destek sağlayacak veya projeleriniz onaylandıktan sonra sizlere nasıl bir destek sağladıklarına dair çeşitli başlıklar halinde belirtilecektir. Gelin şimdi başlıklar halinde inceleyelim.

KOSGEB

Devlet tarafından genç girişimcilere verilen hibe desteği olarak da adlandırabiliriz. Burada 60 saatlik bir eğitimin sonucunda kosgeb belgesi almaya hak kazanırsınız. Bu belgeyi aldıktan sonra sizlere, hangi alanda bir proje üretmek istiyorsanız o proje hakkında bir sunum ve çalışma yapmanız gerekecektir. Bunun sonucunda eger onaylanırsa hibe desteği ve fazisiz krediler şeklinde desteklerinizi alabileceksiniz.

Başvuru işlemini yapmak için bulunduğunuz ilin kosgeb başvuru merkezine başvurabilir veya kosgeb internet sitesini ziyaret ederek detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşkur

Yine aynı şekilde devlet tarafından genç girişimcileri desteklemek adına diğer bir yapmış olduğu çalışmadır. Burada işkur üzerinden girişimcilik meslek eğitimi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Girişimcilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu egitim sayesinde genç girişimcilerin veya bu alanda girişim yapmak isteyen vatandaşlar için, nasıl bir zorluklar ile karşılaşacağı ve nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında bilgiler paylaşmaktadır.

Başvuru için aynı şekilde dilerseniz işkurun internet sitesi üzerinden başvuru yapabilir veya bulunduğunuz ilin işkur şubesine giderek daha detaylı bilgi alarak eğitimlere katılabilirsiniz.

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu

Bu topluluk sayesinde sizler de iş fikirlerinizi çeşitli kurum veya kuruluşlar ile paylaşarak akademik danışmanlık ihtiyacı olanlara iş fikri adı altında çeşitli yarışma ve paneller düzenlenmektedir.

İlginizi Çekebilir: KOSGEB Nedir? Ne İşe Yarar?

Bunun sonucunda, sizler de eğer uygun görülürseniz destek alabilirsiniz. Detaylı bilgi için ODTÜ Genç girişimciler topluluğunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bu konu hakkında sizlerinde görüş ve önerileri var ise yorum kısmına belirtebilir ayrıca aşağıdaki diğer makale yazılarıma da göz fırlatabilirsiniz (:

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak