Flash Belleğinizde Casus Yazılım Olabilir! 1

Flash Belleğinizde Casus Yazılım Olabilir!

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bugün ki konumuzda, flash bellekler de casus yazılımlara karşı nasıl bir tedbir almamız gerektiğini anlatacağız. Flash bellekler de oluşabilen tehditlere karşı yapılması gerekenleri, ve bu  alanda kullanacağınız güvenlik önlemlerinden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Bu virüs sayesinde bilgisayarınız da bulunan tüm belgelere flash bellegi bilgisayara taktıgınız anda karşı tarafa gitmektedir. Evet, böyle bir problem ciddi sorunlara el verebilir. Ama bu makale yazımız sayesinde sizde Flash belleklerinizi daha güvenilir bir şekilde kullanabileceksiniz.

Flash Belleklerde Güvenlik Problemi

Flash  bellekler de oluşan problemlerden birisi de güvenliktir. İnsanlar flash belleklerine kişisel veya ailelerine ait birçok belge, doküman ve resim barındırmaktadır. Ancak burada en önemli problemler den birisi ucuz olarak gördüğümüz flash belleklerdir. Bütçemize veya o anki duruma göre size uygun gelen bir flash bellek’te oluşabilen birçok sorun ve tehdit bulunmaktadır. Bu sorunlardan birisi kendi özelliklerine de bağlı olarak kolay bir şekilde yıpranma ve çok kısa bir süre içinde bozulma olarak da görebiliriz.

Flash Belleginizde Casus Yazılım Olabilir!

Flash Belleginizde Casus Yazılım Olabilir!

Bu soruna karşı daha titiz bir şekilde flash belleklerimizi kullanmamız gerekmektedir. Daha sonra güvenlik alanından bakacak olursak dosya veya klasör şifrelemesi sonucunda, sizin bilgi, görüntü ve belgeleriniz istemediğiniz kişilerin eline geçebilir. Çok zor bir ihtimal gibi görünsede bu tür problemler ile karşılaşılmaktadır.

Flash Belleginizin Güvenliğini Sağlayın

Eğer bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz tam sürümlü bir Anti-Virüs programınız var ise, detaylı bir şekilde tarama işlemi yapmanızdır. Anti-Virüs programları arasında size önerdiğim program ise Kaspersky Lab 2018 sürümüdür. Bu alanda detaylı bir arama sağlayarak böyle bir sorunu neredeyse yüzde sıfır oranına indirmektedir.

Flash Belleginizde Casus Yazılım Olabilir!

Flash Belleginizde Casus Yazılım Olabilir!

Güvenilir Marka ve Tüketici Yorumları

Eğer bir Flash bellek almak istiyor iseniz, Flash belleginizin daha önceden kullanan kişilerin yorumlarını okuyunuz. Gelen yorumlar arasından bu tür bir problem ile karşılaşan kişinin olup olmadıgına dikkat edebilirsiniz. Bu size Flash bellek konusunda kafanızda birşeyler canlanmasına sebep olacaktır. Bunun yanı sıra daha ucuz ve kullanışsız markalar yerine daha tanınmış ve kaliteli ürünler kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu sayede virüs bulaşma olasılıgı daha da azalacaktır. Bunun yanı sıra almış olduğunuz bu Flash bellekleri daha uzun bir süre kullanım sağlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak