Facebook Sayfa Doğrulaması Nasıl Yapılır? 3

Facebook Sayfa Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Yazar Osman ALKAN
1 yorum

Twitter, Facebook mavi tik nasıl alınır yazılarımızdan sonra, şimdi de  diğer en ünlü sosyal paylaşım ağı olan Facebook mavi tik nasıl alınır sorusuna cevap arayacağız. Facebook mavi tik hizmetleri diğer sosyal paylaşım ağlarından en eski ve insanların günlük yaşantısında, vakit geçirdiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu anlamda Facebook mavi tik alma önemi daha da artmaktadır. Sosyal medya hesaplarımızda mavi tikin olması profilimize gelen kullanıcılarımızın, daha çok hesaplarımızda vakit geçirmesine, paylaşımlarınızı daha çok dikkate almasına sebep olacaktır. Bu yüzden Facebook mavi tik alma işlemi çok daha önemli bir hal almıştır.

Facebook Mavi Tik Alınması İçin Yapılması Gerekenler

Facebook’un kendi içinde oluşturmuş olduğu yardım merkezi adı altında bir ekip bulunmaktadır. Bu ekip sayesinde Facebook üzerinde belli bir kitleye hitap eden veya belli bir ziyaretçi kitlesine ulaşan hesaplar için mavi tik hizmetini otomatik olarak vermektedir. Günlük olarak belli bir noktada erişim alan siteler bu söylediğimiz geçerlidir. Bunun yanı sıra herhangi bir alanda uzmanlaşmış kişi de olmanız hesabınızın onaylanması anlamına gelmektedir. Bu Facebook’un kendi içinde belirlemiş olduğu kriterler sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Facebook Sayfa Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Gazeteci, siyasetçi, iş adamı, tanınmış kişi, futbolcu vb. olmanız facebook hesap veya sayfanızın onaylanma süresini daha kısa tutacaktır. Ancak herhangi bir yazar veya tanınmış bir kişi olmasınız bile oluşturmuş olduğunuz sayfada eğer belli bir ziyaretçi kitleniz var ise, hesaplarınızın onaylanma olasılığı da bulunmaktadır. Ancak ne yazık ki, şuan kullanıcıların direk olarak mesaj veya mail yoluyla Facebook üzerinden hesabını onaylatma işlemi bulunmamaktadır. Yani bu işi ya partner şirketi ile veya Facebook’un sizin hesap veya profilini onaylamasını beklemeniz gerekmektedir.

Facebook Sayfa Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Ama yine de, hesabınızı onaylatmak istiyorsanız Facebook ile iletişim halinde olan partnet şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketler sizin Facebook sayfanızı incelemektedir. Eğer onaylanmak için hesabınız uygun ise belli bir ücret karşılığında hesabınızı onaylamaktadır. Bu ücreti ödemeden partner şirket ile bire bir irtibata geçerek, tam ve net bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede herhangi bir dolancırıcılık durumuna da düşmemiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir

1 yorum

Dijital Pazarlama uzmanı 9 Temmuz 2018 - 09:46

yazı için elinize sağlık

Cevap

Yorum bırak