Facebook Sayfa Birleştirme 1

Facebook Sayfa Birleştirme

Yazar Osman ALKAN
8 yorumlar

Bugün ki yazımızda Facebook sayfa birleştirme den bahsedeceğiz. Bunun yanı sıra facebook sayfa birleştirme işleminin ne olduğunu, ne işe yarayacağını anlatan detaylı bir makale yazısı hazırladık. Gelin şimdi konumuzu detaylı bir şekilde ele alalım.

Öncelikle facebook sayfa birleştirme işlemi, bir facebook hesabına ait birden fazla sayfanın tek sayfa çatısı altında birleştirme işlemine denir. Yani birçok facebook hesabını yönetimini yapmakta zorlanıyor iseniz tek hesap yani tek sayfa, altında birleştirme işlemi yaparak daha net ve kolay çözümler bulabilirsiniz. Gelin şimdi bu işlemin nasıl yapıldığından bahsedelim.

Facebook Sayfa Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa birleştirme işlemi yapmanız için öncelikle bir takım kuralları bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

  • Her iki sayfada da yönetici olmak
  • Sayfaların birleştirme işlemi yaparken her iki sayfa da aynı amaca yönelik kurulmuş olması gerekiyor.

Bu kuralları eğer sayfalarınız uyguluyor ise, öncelikle sayfanıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından ayarları düzenle seçeneğine tıklayınız. Daha sonra genel bölümüne tıklıyoruz ve sayfaları birleştir seçeneğine tıklayınız. Ardından 2 tane sayfayı birleştirmeniz için karşınıza ekran çıkacaktır.
Hangi sayfayı hangisi ile birleştirmek istiyorsanız seçeneklerden seçerek işleminize devam ediniz. Daha sonra kaydet butonuna tıklayarak facebook a onaylanması için mail gitmektedir. Sayfalarınız eğer birleştirmeye uygun ise, kısa bir süre sonra facebook sayfalarınız birleşecektir. İşte işlemler bu kadar basit. Bu şekilde facebook sayfa birleştirme yapabilirsiniz.

Facebook Sayfa Birleştirme Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya hesaplarından birisi olan facebook da sayfa birleştirme işlemi sayfa yöneticileri açısından büyük önem taşımaktadır. Facebook sayfa birleştirme işlemi ile aynı gönderiyi birden fazla sayfa da paylaşarak vakit kaybetmek yerine, kısa ve daha hızlı bir şekilde bu işlemi sağlaya bileceksiniz.

Facebook Sayfa Birleştirme

Facebook Sayfa Birleştirme

Bunun yanı sıra örneğin a ve b adında 2 facebook sayfanız bulunmakta ve bu sayfalar ayrı ayrı 5 er bin beğeni almış sayfa olsun. Bu sayfaları birleştirme işlemi yaptıktan sonra tek sayfa halinde toplamda 10 bin beğeniye ulaşmış, yeni bir sayfa niteliği kazanmaktadır. Facebook sayfanızda reklam yaptırmak isteyen kişiler, beğeni sayınızın fazla olduğunu görünce sizi tercih etme olasılılığı daha da artacaktır.

 

İlginizi Çekebilir

8 yorumlar

Meric 1 Şubat 2018 - 19:35

Merhaba hocam, facebook sayfa birleştirme yaptık, ana sayfa yı iptal ederek dıger vasıfsız sayfaya tasıdı kullanıcıları bunu nasıl geri alabiliriz, yada iptal edebiliriz, yardımlarınızı beklıyorum, mail adresime cevap yazarsanız cek sevınırım, şimdiden teşekkürler

Cevap
OsmanALKAN38 1 Şubat 2018 - 20:25

Merhaba meric bey, eğer işleminizi yanlış sayfa ile birleştirme yaptı iseniz ve onaylanmışssa maalesef bu işlemi geri alma gibi bir durum söz konusu olmuyor. Ancak siz yine de itiraz bölümünden facebook ile iletişime geçebilirsiniz.
İyi günler dilerim..

Cevap
Adıyaman 15 Nisan 2018 - 01:53

Merhaba Hocam Benim 2 Adet Sayfam Var Birleştirmek İstedim Ama Sayfa Ayarlarında Sayfa Birleştir Bu Çıkmıyor Bu Seçenek Yok (Mükerrer Sayfaları birleştir) Neden Acaba Yardımcı Olursanız

Cevap
OsmanALKAN38 17 Nisan 2018 - 09:54

Merhaba, facebook sayfa birleştirme işlemi yapmanız için yazı içinde detaylı bir şekilde bilgi paylaşımı yaptım. Sayfa birleştirme işlemi yapmak için de 2 birleştirelecek olan sayfanın birbirine benzer amaçlı kurulması gerekiyor. Örnegin teknoloji alanında 2 adet facebook sayfanız vardır isimleri de birbirine benzer ise facebook üzerinden sayfa birleştirme yapabilirsiniz. Ancak aynı alanda hizmet veren sayfalar degil ise maalesef bu sayfaların birleştirilmesine facebook izin vermemektedir. Sorunuz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz official@osmanalkan.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Cevap
Mehmet 4 Temmuz 2018 - 17:41

Bende 2 adet sayfa var. Sayfa isimleri şuanda birebir herşeyi aynı. Fakat ben birleştirme yap dediğimde ekrana şöyle bir uyarı geliyor:

Sayfalar Birleştirilemiyor
Sayfalar birleştirilirken bir hata oluştu. Bunun nedeni çok fazla sayıda Sayfayı birleştirmeye çalışman olabilir
Daha önce birleştirme yaptım ama hiç görmedim duymadım böyle bir hadise olduğunu. Konuyla ilgili yardımcı olur musunuz? Nasıl çözeriz bu durumu?

Cevap
OsmanALKAN38 5 Temmuz 2018 - 17:27

Merhaba mehmet, Facebook üzerinde oluşturmuş olduğun facebook sayfalarını daha önce farklı sayfalar ile hiç birleştirme işlemi yaptın mı? Sayfa birleştirken hata oluştu şeklinde bir hata ile karşılaşman bundan kaynaklanıyor olabilir.

Cevap
barış tunç 20 Aralık 2018 - 21:30

Hee Oha Abicim Yaa’yı birleştirmek için beklemede zaten bir istek olduğundan, bu Sayfalar birleştirilemiyor. Tekrar denemeden önce bu isteğin çözümlenmesini beklemelisin. Sayfalarımı birleştirmek isterken böyle bir uyarı alıyorum yardımcı olurmusunuz

Cevap
OsmanALKAN38 21 Aralık 2018 - 20:34

Merhaba barış, daha önce facebook sayfalarını birleştirme adına böyle bir talepte bulunduğun için otomatik olarak tekrardan bir sayfa birleştirme işlemine facebook izin vermiyor. Birkaç gün bekle bu sayfaların birleştirilmesi hakkında olumlu veya olumsuz olarak tarafına mesaj olarak veya bildirim olarak dönüş sağlanacaktır. Eğer onaylanmış ise sorun yok, ancak yine aynı şekilde sana dönüş yapılmazsa 3 ila 5 gün içinde info@osmanalkan.com.tr mail adresinden detayları anlat yardımcı olmaya çalışayım kardeşim.

Cevap

Yorum bırak