Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme 3

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Sosyal medya kullanımından sıkılmış iseniz veya farklı bir facebook sayfası açmak istiyorsanız, öncelikle facebook hesabı kalıcı olarak silme adlı makalemi okumanızı tavsiye ederim. Bu sayede hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak hesabınızı dondurmak yerine kalıcı olarak silmek istiyorsanız öncelikle facebook içinde bulunduğunuz herhangi bir grup, sayfa vb. var ve siz bu grup ve sayfalarda tek yönetici konumunda iseniz bu sayfa ve gruplarda sizinle birlikte kalıcı olarak silinecektir. Bunu da hatırlatmak da fayda olacağını düşünüyorum.
Gelelim şimdi asıl konumuza…. Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için öncelikle, hesabınızda açılı olan çeşitli uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir. Uygulamayı kaldırdıktan sonra hesabınızı kalıcı olarak silme sağlayabileceksiniz.  Uygulamaları kaldırma sebebiniz ise, facebook hesabınız üzerinden en az 2 hafta boyunca herhangi bir hareketlilik olması gerekmektedir.  Bu işlemi de tamamladığımıza göre gelelim diğer hesap silme aşamasına…

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Öncelikle silmek istediğiniz facebook hesabınızı açıyorsunuz. Daha sonra hesabınızın sağ üst kısmında bulunan, ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz. Ayarlar sekmesi açıldıktan sonra, yardım seçeneğine tıklayın. Yardım seçeneği açıldıktan sonra hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra otomatik olarak bize bildirin linki çıkmaktadır. Açılan pencereden de hesabımı sil e tıklayarak, işleminizi yapabilirsiniz. Daha sonra ekranınıza gelen pencereye şifrenizi ve güvenlik kodunu doğru girmenizin ardından hesabınız silinecektir.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Ancak burada dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli husus, hesabınızın içinde herhangi bir uygulamanın olmamasıdır. Bu yüzden hesabınız kalıcı olarak silinmeyebilir. Bu anlamda dikkat etmelisiniz. Ayrıca varsa facebook hesabınızda grup veya sayfaları başka birine yöneticilik vererek aktarın. Çünkü ilerleyen günlerde facebook a geri dönmek isterseniz farklı bir hesap ile tekrar o sayfa veya gruplarınıza ulaşabilirsiniz. Bu anlamda size önerebileceğimiz bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Ayrıca aşağıdaki linkten facebook hesap ve sayfa doğrulama yazısını mutlaka okuyunuz. Herhangi bir şekilde sosyal medya üzerinde mavi tik olarak sayfa veya hesabınızın nasıl onaylanacağına dair çok önemli bilgiler yer almaktadır.

Link: https://osmanalkan.com.tr/index.php/2017/12/03/facebook-sayfa-dogrulamasi-nasil-yapilir-iste-cevabi-kisisel-blog/ buradan bağlantıya tıklayarak diğer yazıma ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak