En İyi Video Montaj Programı Hangisidir?

En İyi Video Montaj Programı Hangisidir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Günlük hayatta, bizim için önemli ve özel olan günlerimizde hemen hemen hepimiz çekmiş olduğumuz videoları, fotoğrafları güzel bir şekilde montaj yaparak saklamak isteriz. Bunun içinde karşımıza çıkan sorunlardan en önemlisi ise, ne tür bir montaj programı seçmiş olmamızdır. Bunun sebebi şuan gündem de birçok video montajlama ( editleme ) bulunmaktadır. İşte böyle bir sorun karşısında şimdi size, en iyi kullanışlı ve sade olarak herkes tarafından kullanılabilecek programları seçeceğiz. Bu programlardan da kısa kısa bahsederek, indirme linki koyacağız. Bu sayede programlara kısa bir süre içinde erişebileceksiniz.

 • Adobe Premiere Pro

  Bu program bir video montajlama programları gibi, kesme, birleştirme, arakaya ses müziği koyma gibi birçok özelliği barındırmaktadır. Ayrıca, bu program kendine has, özgün bazı özellikleri de yer almaktadır. Bunlardan birisi, 3D düzenleme özelliği seçeneğidir. Bazı videolarında da programa has olarak özel tasarlanmış video kartları ile de hizmet vermektedir. Adobe Premiere Pro programının, diğer özelliklerine bakacak olursak, açıklamalı alt yazı ekleme, yüksek uygunlukta erişim, kendine has ses kontrol sistemi vb. özellikleri olduğunu söyleyebiliriz.

   İndirme Linki

 • Sony Vegas Pro

  Sony Vegas Pro, tam anlamıyla program kullanıcıların, kendine özgü kişisel yaratıcılığını artırmak amacıyla, oluşturulmuş bir programdır. Profesyonel arşivlik araçları, ileri düzeyde oluşturulmuş olan, ses ölçüm programı kendine has ve diğer programlardan ayıran özelliğidir. Ayrıca bu programda da birleştirme kesme müzik koyma gibi seçenekleri de bulunmaktadır. Ayrıca 4K olarak kendi akıllı arşivine kayıt etme ve uzaktan kumanda gibi birçok seçeneği daha bulunmaktadır.

   İndirme Linki

 • Windows Media Player

  Bu programın en temel işlevi tüm kullanıcıları için ücretsiz bir uygulama olmasıdır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz programlar belli bir ücret karşılığında tam sürüm olarak aktif edilmektedir. Ancak Windows Media Player, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcıların hizmetine girmektedir. Ayrıca Windows Media Player kullanımı, Windows xp, Vista, 7,8,9,10 olarak ayrılmıştır. Biz buradan sizlerle paylaşmış olduğumuz link tamamen, Windows 10 kullanıcıları için olacaktır. Windows Media Player’in diğer bir özelliği ise, gelişmiş ve güçlü bir alt yapısı olmasıdır.

  İndirme Linki

 • Avidemux

  Avidemux, video montajları sırasında en iyi olan programlardan biri olarak seçtik. Bunun sebebi ise, profesyonel olarak birleştirme, kesme dönüştürme gibi işlemlere açık olmasıdır. Ayrıca avidemux programı sayesinde, videolarınızı daha kısa hale getirebilirsiniz. Diğer programlar da olduğu gibi bazı aynı özellikleri de mevcuttur. Avidemux video montajlama programının diğer bir özelliği ise videoya ait istediğiniz yerden kesme ve ses kalitesini değiştirme gibi işlemlerde yapabilirsiniz.

  İndirme Linki

 • Not: Daha teknoloji dünyasında birçok video montajlama veya diğer adıyla editle’me programı sayısı çok fazla. Ancak biz siz için en uygun sade ve kullanışlı olan programları belirtmeyi ve size en iyi kalite de hizmet vermek istedik. Son olarak indirme linklerinden programları indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak