En İyi Kilo Verme Yöntemi 1

En İyi Kilo Verme Yöntemi

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bugünkü yazımızda en iyi ve kolay bir şekilde kilo verme yöntemlerinden kısa kısa bahsedeceğiz. Siz bu yöntemleri uygular iseniz, çok faydalı sonuçlar elde edebileceksiniz. Gelin şimdi bu konuyu detaylı bir şekilde ele alalım. Öncelikle yapmamız gereken şey hiçbir işe başlamadan önce, kendimize inanmak ve ben bu kiloları vereceğim diyebilmektir. Çünkü ünlü bir Atasözü vardır. ‘Türkler en iyi planı yapanlardır. Ancak bu yapmış oldukları plana uymazlar.’

Bu sözden de yola çıkarak, azmedip her türlü fedakarlıkta bulunarak çalışmalarda yapmaktır. Bu ilk başlangıç için çok önemlidir. Bu aşamayı geçtiğimize göre diğer dikkat etmemiz gereken konulara gelin ele alalım

Yağlı Yiyeceklerden Uzak Durun!

İnsan vücudunun yağ oranı ne kadar yüksekse kilo alma oranı ve vücudunda kilo bulundurma durması da buna istinaden artmaktadır. Bunun için yapmamız gereken şey hem sabah hem öğle, hem de akşam öğünlerimizde daha sağlıklı bir şekilde beslenmemiz gerekmektedir. Bunun içinde tuz, yağ ve şeker gibi hem kanser olmamıza sebebiyet veren bu tür 3 yasaktan olabildiğince uzak durmalıyız.

Düzenli Bir Spor Alışkanlığınız Olsun!

En iyi Kilo Verme Yöntemi Nedir?

En iyi Kilo Verme Yöntemi Nedir?

Eğer maddi durumunuz varsa spor salonlarına gitmenizi öneririm. Ayrıca, önceden belirlenmiş olduğunuz programa uyunuz. Bu sizin için en önemli kriter olacaktır. Program size göre özel olarak hazırlanacağı için daha sağlık bir şekilde kilo vermenize sebep olacaktır. Ayrıca bu programı yazdırmadan önce en yakın sağlık kurumuna giderek, kan ve vücudunuzun değerlerini ölçülerek neye ihtiyacınız varsa, ona göre hem diyet programı hazırlanır hem de salonda çalışmanız gereken aletler hakkında bilgi sahibi olursunuz. Gün içerisinde çok yoğun ve belli bir tempoda çalışıyor iseniz, günlük işyerinizden evinize veya parkta en az 30 dk yürüyüş yapmalısınız. Bu sizin en azından, daha düzenli bir şekilde metabolizmanızın çalışmasına sebep olacaktır.

Yemek öğünlerinizde Daha Sağlıklı Yiyecekler Tüketin

Günlük hayatta aldığımız öğünler özellikle de sabah kahvaltımızı özenle ve dikkatle yapmalıyız. Çünkü kahvaltı güne yeni başlamamız ve zinde kalmamız için çok önemlidir. Öğle yemeklerinde biraz daha az yağlı ve bir şekilde beslenmeliyiz. Ancak kilo vermek isteyen okurlarımız için özellikle de akşam yemekleri, dikkat etmesi gereken en önemli öğünlerden birisidir. Bu öğünde ne kadar midemizi rahatsız edecek, hazmetme süresi kısa olan yiyecek ve içecekleri tüketmeliyiz. Bu sayede hem metabolizmamız daha hızlı çalışacak hem de biz daha rahat bir şekilde gönül rahatlığıyla yemek yiyebileceğiz.

Planlı ve Programlı Bir Şekilde Çalışın

Zamanınızı bir planınızı gün öncesinden veya bir hafta neler yapacağım şeklinde ayarlarsanız, sizin gün içerisinde daha aktif ve verimli kullanmanızı sağlayacaktır. Bu sayede hem sporunuzu aksatmadan hem de günlük işlemlerinizi daha rahat bir şekilde yaparsınız. Bunu söylemedeki amacım, spora birkaç gün gittikten sonra ‘’ Amaan yoruldum ‘’ şeklindeki serzenişlere karşı kendinizi planlamanız takdirde böyle bir sorununuz kalmayacaktır.

En iyi Kilo Verme Yöntemi Nedir?

En iyi Kilo Verme Yöntemi Nedir?

Kardiyo Çalışmalarına Ağırlık Verin!

Spor yaparken özellikle de kiloları kişilerin şiddetle yapmasını önerdiğim şey kardiyodur. Çünkü sizin daha çok yağlanmış bir vücuda sahip olduğunuzdan dolayı daha çok koşmaya harekete ihtiyacınız vardır. Bunun sonucunda metabolizmanız hızlanarak, daha hızlı bir şekilde kilo verme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca koşu yapmanızın sonucunda, bel çevrenizdeki yağlarınızı yakma oranınız daha da artacaktır. Bu açıdan kardiyo yapmanız sizin için büyük önem arz etmektedir.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak