E-Ticarette Instagramın Önemi 2

E-Ticarette Instagramın Önemi

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

Sosyal medya hesaplarının gün geçtikçe kullanımının artması ile birlikte, sosyal medya üzerinden satış yapan, belli bir miktar gelir elde etmek isteyen kişi sayısı artmaktadır. Bu makale yazımda da e-ticarette ınstagramın önemi nedir sizler için detaylı bir şekilde ele almaya çalışacağım.

Sosyal medyada e-ticaret yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak belirlemiş olduğu bir hedef kitle olması gerekmektedir. Belirlemiş olduğu hedef kitlenin diğer rakip firmalar tarafından nasıl bir etkileşim aldığı sizin gibi satış yapan diğer firmaları takip ederek bir analiz yapabilirsiniz.

Bu tamamen sizlerin sosyal medya da nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini instagram üzerinde satış yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

E-Ticarette Instagramın Önemi

Hemen hemen herkes sosyal medya da satış yapmayı hedeflemektedir. Ancak bunuda kuralına göre oynayarak yapmalıyız. Aksi takdirde çok fazla bir etkinlik göstermeden bu işi bırakabiliriz. Yeni başlayanlar için öncellikle Ücretsiz Instagram Eğitim Setime giderek Instagram hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olabilirler.

Ardından ınstagram üzerinden e-ticaret yapmak isteyenler bu yazımdaki maddelere özellikle dikkat etmelilerdir.

Instagramdan E-Ticarette Dikkat Edilecekler

  • Hedeflemiş olduğunuz hedef kitlenin rakip sayfalar üzerindeki etkileşimlerini kontrol edin
  • Instagram üzerinden yüksek takipçili sayfalarda tanıtımınızı yapan gönderi veya hikaye paylaşımları için talepte bulunun
  • Kendi kullanmış olduğunuz ınstagram hesabınızdaki kişileri bu sayfayı takip etmeleri için istekde bulununuz
  • Paylaşımları yaparken, hastag kullanarak paylaşınız. Bu sizin etkileşiminizi artırmak adına önemli bir adım olacaktır.
  • Instagram sayfanızda önemli ve özel günlerde çeşitli kampanyalar düzenleyerek insanların sizin sayfanızda etkileşime geçmesini sağlayınız.
  • Eğer maddi durumunuz el veriyor ise, tamamen sizin belirlediğiniz; bölge, hedef kitle ve yaş durumuna göre reklamlar vererek bu şekilde de insanların sizinle etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.
  • Düzenli aralıklar ile size özel hazırlanmış olan grafik tasarım çalışmaları ile birlikte paylaşımlarda bulununuz.
  • Bir önceki aya geçmeden kendiniz hedeflediği takvime bakarak etkili bir çalışma planı hazırlamanız size her zaman fayda sağlayacaktır

Not: E-ticaretin instagram üzerindeki önemini kısaca bu şekilde bahsedebiliriz. Sizlerinde bu konuda katkı sağlamak istediği nokta bulunur ise, yorum kısmına belirterek tüm okurlarım ile paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

yalçın 18 Şubat 2019 - 17:45

En fazla vakit geçirilen sosyal medya aracı olduğunu düşünüyorum. Her yaştan insanın kullanabileceği bir platform olduğu için reklam politikalarında da çok dikkatli davranıyorlardır.
Teşekkürler.

Cevap
OsmanALKAN38 18 Şubat 2019 - 18:05

Kesinlikle haklısınız. Ayrıca İnstagram Eğitim Setime giderek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Cevap

Yorum bırak