E-Posta Aboneliği Nedir? 2

E-Posta Aboneliği Nedir?

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

Günümüz blogger ve e-ticaret sitelerinin kullanmış olduğu e-posta aboneliği sistemi günümüzde daha da büyük önem kazanmaktadır. Bu yazımda e-posta aboneliği nedir? Sizler için detaylı bir şekilde ele alarak bilgiler vermeye çalışacağım. Sizlerde blogunuza veya e-ticaret sitenizde e-posta aboneliği hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

E-posta aboneliği sistemi, ürün veya hizmetlerinizi mail yoluyla, tanıtım ve bilgilendirme amacı ile atılan mail yani e-posta aboneliği sistemi olarak adlandırıyoruz. E-posta aboneliği sistemi ile satışlarınızda ve hizmetlerinizde ne kadar fazla e-posta adresine ulaşırsanız o kadar çok müşteri potansiyeli olduğunu unutmamalıyız.

E-Posta Aboneliği Sistemi Önemli Midir?

E-posta aboneliği sistemini kısaca tanımladıktan sonra akıllara takılan diğer bir soruya cevap arayalım. Bu sorulardan biride e-posta aboneliği sistemi önemli midir? Şeklinde olan soruya cevap vermek olacaktır.

Eğer bir e-ticaret sitesi sahibi iseniz, ürün veya hizmetinizi insanlara daha farklı yollardan ve bilgi vererek bir kazanç sağlamak istiyorsanız e-posta aboneliği sistemi sizler için çok önemli bir uygulamadır.

Bunun yanı sıra bloggerlar içinde önemli görmüş olduğu konularda, detaylı bilgilendirme sağlamak amacı ile önemli kanallardan birisidir.

Bunun yanı sıra buna e-posta pazarlamacılığı adını da verebiliriz. Günlük dünyada gelişen teknoloji ve endüstri 4.0 olarak adlandırdığımız her şeyin globalleşmesi olan bir dünya da e-posta herkes kullanmaktadır.

Bu anlamda büyük firma ve e-ticaret siteleri indirim kuponları veya çeşitli çekilişler ile sizlere çok fazla mailler gönderebilmektedir.  Kısaca büyük önem arz ettiğini söyleyebiliriz.

E-posta Aboneliği Nedir?

E-Posta Aboneliği Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-posta aboneliğini hazırladıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Maddeler halinde gelin bunlardan bahsedelim.

  1. E-posta yollarken karşınızdaki kişilere sunmuş olduğunuz ürün veya hizmet hakkında detaylı bilgi veriniz.
  2. Gereksiz cümle ve söylemlerden kaçınarak daha düz ve net bilgiler veriniz.
  3. Sık sık mail atarak kullanıcıları bunalt mayınız.
  4. E-posta aboneliği sisteminde eğer bir blogsiteniz de kullanıyor iseniz önemli gördüğünüz konular hakkında detayı bilgi veriniz. Bunun yanı sıra ayda en az 1 e-posta aboneliği sistemini kullanarak,kendiniz hakkında insanların bilgi edinmesini sağlayınız.

Eğer sizde e-posta aboneliği sistemini kullanıyor iseniz, sizlerinde bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi yorum kısmına belirtmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

Görkem CAN 5 Mart 2019 - 08:29

Bilemiyorum sanki çok büyük hit alan siteler hariç, “e-posta aboneliği” pek bir işe yaramıyor gibi geliyor. Teşekkürler yazı için.

Cevap
OsmanALKAN38 5 Mart 2019 - 11:17

E Posta aboneliği büyük hitli web siteleri ve küçük hitli web siteleri için büyük önem arz eder. Neden diye sorarsanız belirli aralıklar ile gönderilen mailler sayesinde küçük hitli sitelerde kullanıcılarına bilgiler vererek sitelerini unutturmamaktadır. Büyük hitli sitelere tabi yarar sağlar ama, kçük hitli siteler içinde olmazsa olmazlardandır.
Yorumunuziçin ayrıca teşekkür ederim.

Cevap

Yorum bırak