Diş Beyazlatma İşlemi Nedir? 1

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Günlük yaşamımız da dikkat etmemiz gereken gerek sosyal çevre yönünde gerekse sosyal paylaşımlar anlamında dikkat etmemiz gereken önemli bir husus dişlerimizin temizliği ve beyazlığı dır. Çünkü her gün insanlara ile iletişim halindeyiz ve diş bakımımız da bu denli önem kazanmaktadır.  Uzmanların söylediklerine göre, her öğün sonrası dişlerimizi en az 5 dk boyunca fırçalamalıyız. Ayrıca bunu düzenli olarak her gün yapılması konusunda da uyarılarda bulunulmaktadır. Diş beyazlatma yöntemine gelecek olursak, bunun birçok yöntemi vardır. Diş beyazlatma işlemi yapılmasının en önemli sebeplerin den bazıları ise sürekli olarak sigara içen kişilerde oluşan sarı tabakalaşmayı engellemek ve dişlerimizi daha güzel bir görünüm kazandırmaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yönteminde birçok yöntem ve tedavi çeşitliliği yer almaktadır. Bunlar hem evde hem de klinik ortamında gerçekleşmektedir.  Kendi çeşitli yöntemlerimiz ile beyazlatma işlemine back Office yani, evde doğal beyazlatma yöntemi diyebiliriz.

Kliniklerde Beyazlatma İşlemi

Profesyonel ve uzman kişiler tarafından klinik ortamında steril bir şekilde, dikkat ederek dişlerinizi beyazlatma işlemine denilmektedir. Öncelikle dişlerinize beyazlatma işlemini yapabilmesi için bir jel sürülür. Jel sürme işlemi ardından sonra birkaç dakika bekletilirsiniz. Daha sonra lazer ışığı bir süre dişlerinizin üstüne tutulur. Bu işlem dişlerinizin tabakalaşma oranına değişmektedir. Bu işlemin sonucu olarak birkaç seans sonucunda, istediğiniz seviye de diş beyazlığına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu lazer ışınlarının, herhangi bir şekilde dişlerinize zarar vermemektedir. Tamamen sürülen jelin daha iyi bir şekilde etki sağlanabilmesi için yapılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi gözükmemektedir. Ancak, bu size zarar vermeyecek anlamına da gelmemektedir. Doktorunuza bu konu hakkında danışıp, daha sonra böyle bir hizmet almanızı tavsiye ederiz.

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Dişlerimizin yeni kazanmış olduğu görüntüyü uzun yıllar taşıyabilmek amacıyla biraz sonra bahsedeceğimiz konuları dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle dişlerini beyazlatma işlemi ardından kesinlikle birkaç gün ağrı kesici vb. ilaçlar içmeyiniz. Diğer bir dikkat etmeniz gereken husus ise, yine birkaç gün aşırı sıcak veya soğuk yiyecek veya içeceklerden uzak durunuz. Bu sayede dişleriniz daha sağlıklı bir şekilde kontrolünü sağlayacaktır. Sigara, çay, kahve vb. türde içeceklerinize biraz daha dikkat etmeniz gerekmektedir. Gerekirse 1 hafta süre beyazlatma işlemi ardından bu tür içeceklerden uzak durunuz.  Günde en az 2 defa dişlerinizi fırçalamalısınız. Ayrıca belli aylar periyodunda diş bakımınızı yapmayı da unutmayınız.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak