Bloguma Nasıl Ziyaretçi Çekebilirim? 1

Bloguma Nasıl Ziyaretçi Çekebilirim?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Blog kuran herkesin ilk başlarda hedeflemiş olduğu bazı noktalar vardır. Bunlardan bazıları da sürekli bloğunuzu takip eden yorum yapan bir ziyaretçi kitlesidir. İşte bu yazımızda Bloguma nasıl ziyaretçi çekebilirim diye düşünen blogger lar için detaylı bir şekilde makale yazısı hazırladım. Gelin şimdi detaylı bir şekilde konumuza geçelim.

Öncelikle yeni bir blog açmış iseniz, ilk aylarda çok fazla bir ziyaretçi kitlesi hedeflemeyiniz. Eğer bu amaç ile bloğunuzu açmış iseniz, daha başlamadan o işi bitirmenizi tavsiye ederim. Çünkü bloglar da hemen belli bir oranda ziyaretçi kitlesine ulaşmak güçtür. Buna sebep olan birçok faktörde bulunmaktadır.

Bunlardan en önemlisi arama motorları robotlarının siz, bloğunuza içerik ekledikçe indekslemesi ve bunun sonucunda arama motorlarında ilk sayfalarda çıkarak sizin bloğunuzu indekslemesidir. Eğer bloğunuzun hızlı bir şekilde indeks almasını istiyorsanız, önceden yazmış olduğum makale olan ‘ Hızlı İndeks Alma Teknikleri ‘ yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Bloguma Nasıl Ziyaretçi Çekebilirim?

Bloguma Nasıl Ziyaretçi Çekebilirim?

Blog Tanıtımı

Yeni açmış olduğunuz bloğunuz için ilk 3 ay boyunca belirlemiş olduğunuz konularda içerik üretimi yapmalısınız. İçerik üretiminde belli bir seviyeye geldiğinizi düşünüyor iseniz, çeşitli bloglar da misafir yazarlık yapmanızı öneriyorum. Misafir yazarlık ile hem bloğunuzu tanıtırsınız hem de içerik üreterek nasıl bir blog tutuğunuza dair, okuyuculara ipucu vermiş olursunuz.

Bunun yanın da çeşitli bloglara ücret karşılığında banner reklam alarak veya tanıtım yazıları ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bloglar dan alacağınız tanıtım yazılarının içine bağlantı linkleri de isteyerek, kendi sitenize trafik çekmiş olursunuz.
Sosyal Medyanın Gücü

Bloguma nasıl ziyaretçi çekebilirim? Sorusuna verilebilecek diğer önemli bir cevap ise, hiç şüphesiz sosyal medya nın gücü olacaktır. Sosyal medya demek sitenizde paylaşmış olacağınız yazıların 2 veya 3 kat daha hızlı bir şekilde indeks alması demektir. Bu sizin arama motoru botları tarafından, daha hızlı indekslemesine yardımcı olacak etmenlerdir.

Sosyal medya da eğer yeni başlamış iseniz, sponsor bağlantılar vererek sosyal medya da bloğunuza trafik çekebilir bunun yanında bloğunuz da neler paylaşacağınız’a dair bilgiler verebilirsiniz. Buda sizin bloğunuza ziyaretçi çekmenize fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak