Backlink Alırken 3 Altın Kural 2

Backlink Alırken 3 Altın Kural

Yazar Osman ALKAN
1 yorum

Kişisel blog siteleriniz veya web sitelerinize ziyaretçi çekmek, tanınırlığını artırmak için çeşitli yöntemlere başvururuz. Bu yöntemlerden birisi de diğer sitelerden sitemize link çıkışları yapmaktır.

Bugün ki blog yazımda backlink alırken 3 altın kural dan bahsedeceğim. Sizlerde söylemiş olduğum yöntemlere dikkat ederseniz, almış olduğunuz backlinkler arama motorları tarafından daha erken fark edilebilir ayrıca uzun süreli olacak şekilde sizlere katkı sağlayabilir. Gelin şimdi daha fazla uzatmadan konumuza başlıklar halinde giriş yapalım.

Hedef Kitleye Uygun Link

Önceden hedeflemiş olduğunuz kitleye ulaşmanız için öncelikle aynı hedefe hizmet eden diğer sitelerden link çıkışları almak her zaman sizin faydanıza olacaktır. Örneğin çeşitli webmaster forumlarında satılan ucuz backlink alma yöntemlerine kesinlikle girmeyiniz. Bu sizlerin web sitelerinin linklerini yurt dışında hacklenmiş siteler den web sitenize çeşitli çıkışlar yaparak arama motoru botlarını kandırmaya yönelik hizmetler olabilmektedir.

Böyle bir durumu arama motoru botları kısa bir süre içinde fark edemese bile belli bir zaman sonra bu durum fark edilerek sizlere olumsuz anlamda bir seo etkisi yaratabilecektir. Ayrıca yurt dışı çıkışlı sitelerden gelen backlinkler sonucunda arama motoru botları sizlerin sitenizin dil seçeneğini farklı olarak ayarlayabilmektedir. Bu gibi durumlar sizlere her zaman negatif yönde etki edecektir.

İlginizi Çekebilir: Web Site Zararlı Link Engelleme

Bu gibi ucuz numaraların yerine hedeflemiş olduğumuz anahtar kelimeye uygun Türkçe yayın yapan belli bir otorite sahibi olmuş web sitesi veya bloglardan çıkışlar almak uzun vadede hem Alexa hem hazırlamış olduğunuz içeriklerin aramalarda üst sıralarda çıkmasına sebep olacaktır. Buda hem ziyaretçi bunun sonucunda da belli bir gelir elde etme anlamına gelmektedir.

Backlink Alırken 3 Altın Kural

Otoriter Sitelerden Backlink Alma

Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi otoriter sitelerden link çıkışı almak her zaman önemlidir. Hazırlamış olduğunuz içerik ile alakalı olmasa bile, url bazlı backlink vermeleri sizlerin yararınıza daha çok olacaktır. Çünkü yapılan son güncellemeler ile birlikte url bazlı backlink alımları daha etkin bir rol oynamaktadır.

Çeşitli webmaster araçları kullanarak, sitelerin nasıl bir durumda olduğunu anlayabilirsiniz. Ücret konusunda belki biraz fazla ödersiniz ancak sitenizin her zaman üst sıralarda ve arama motoru botları tarafından güvenilir site olma özelliğini de kazanmış olursunuz.

Hacklinklerden Kaçının

Yurt dışı bazlı olarak almış olduğunuz web site veya kişisel bloğunuza linkler olabilmektedir. Bu durum sizlere hiçbir zaman yarar sağlamayacağını özellikle belirtmek isterim. Ayrıca başka insanların emek verdikleri sisteme izinsiz girerek bu tür backlink çıkışı yapmak hiçbir zaman uygun olmayacaktır.

Bunun yanı sıra, backlink çıkışı yaptığınız sitelere yüksek ihtimal ile farklı kişilerde bu işlemi uygulayacaktır ve artık o site arama motoru botları tarafından çöplük olarak algılanacaktır. Bu yüzden bu konuya dikkat etmenizi özellikle rica ediyorum.

Son olarak aşağıda yazmış olduğum diğer makale yazılarına göz fırlatabilir, bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi yorum kısmına belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

1 yorum

Tesettürlü Elbise 13 Mayıs 2019 - 15:50

Güzel bir yazı olmuş, Seo ve backlink işini kendisi yapıcaklar için yararlı bir kaynak olmuş.

Cevap

Yorum bırak