Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Kurtarılır? 1

Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

En çok dünya genelinde kullanılan sosyal medya uygulamalarından biriside Twitter dır. Bunun yanı sıra Twitter ülkemizde de genel olarak yaygın ve en çok kullanılan sosyal medya hesapları arasında yer almaktadır.

Bende sizler için bu makale yazımda askıya alınan twitter hesabı nasıl kurtarılır? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt bulabileceğiniz bu makale yazımı hazırlamaya karar verdim.

Öncelikle hesabınızın nasıl askıya alındığına dair sizlere kısaca bilgi vermek gerekirse, Twitter botları ve algoritmalarına karşı yaptığınız bazı hareketlerinizden dolayı hesabınızı askıya alabilmektedir.

Böyle bir durumla karşılaşmış iseniz, hesabınızı geri almanız oldukça basit ve hızlı bir şekilde olacaktır. Gelin şimdi bu aşamaları başlıklar halinde sizlere anlatayım.

İlginizi Çekebilir: Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Telefon Doğrulamasını Yapınız

Twitter hesabınızı askıya almış ise öncelikli olarak sizlerin bot olmadığınızı doğal bir kullanıcı olduğunuzu anlamak istemektedir. Bu yüzden ilk aşamada yapacağımız iş, twitter hesabınızın doğrulaması olacaktır. Telefon numaranızı sisteme kayıt ettikten sonra size gelen doğrulama sms ile birlikte onu twitterın sistemine girmeniz istenecektir.

Sizler de gelen bu sms kodunu en kısa süre de doğru bir şekilde yazarak hesabınızın doğrulamasını sağlamalısınız. Biz bu yapılan işleme en kısa yoldan twitter hesap kurtarma olarak adlandırabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Twitter Takipçi Artırma Yöntemleri!

Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Kurtarılır

E-Mail Doğrulamasını Yapınız

Diğer bir askıya alma sebeplerinden birisi de e-mail adreslerinizi belirtilen zaman içerisinde doğrulamadığınızdan kaynaklanabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmış iseniz, doğrulama kodunu tekrar gönder seçeneğine tıklayarak, doğrulama işleminizi yapabilirsiniz.

Twitter hesap kurtarma yöntemlerinden bir diğeri de bu olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca twitter hesabınızı açtığınız o mail adresinize ulaşamıyor iseniz, yeni bir mail adresinizi sisteme kayıt ederek o hesaba da doğrulama maili gönderebildiğinizi ayrıca belirtmek gerekir.

Spam Hesapları Kurtarma

Twitter kullanım koşullarını veya spam gibi değişik yöntemler ile hesabınız kapatıldı ise kurtarmanız biraz uzun sürecektir. https://help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended sitesine girerek, sitede istenen bilgileri doldurmanız gerekecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız size en kısa sürede ulaşılmasını sağlayacağını söylemeliyim. Ayrıca bu işlem için en geç bekleme süresi 72 saattir.

Bu süre zarfında size gelecek olan maile göre twitter hesabınızı kurtarma işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Ancak twitter kurallarını 2. Kere ihlal etmiş iseniz hesabınızın kapatılma ihtimali yüksek olduğunu söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

Android seruveni 29 Mart 2019 - 09:07

Benim hesapta sürekli açılışta lütfen dogrulayın diyordu dediğiniz gibi telefon dogrulaması yapınca artık düzeldi ve hemen giriyor

Cevap
Tayyip ÖZPOLAT 29 Mart 2019 - 09:23

Merhaba twitter hesabım askıya alındı sanırım güvenli olmayan sayfaya tıkladım. Sayenizde sorun çözüldü.

Cevap

Yorum bırak