Android ve IOS İçin Veri Kurtarma Programları 3

Android ve IOS İçin Veri Kurtarma Programları

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Günümüzde akıllı cihazların hızla yaygınlaşması ile birlikte artık birçok işi bu cihazlarla gerçekleştire bilmekteyiz. Örneğin bir cep telefonu aldığımızda kamerası ile fotoğraf ve video çekme, depolama alanı veya arttırılabilir hafızasıyla müzik, film vb dosyalar saklama gibi amaçlarla kullanmaktayız. Bu kadar verinin bir arada olduğu akıllı cihazlarımızın önemi bu nedenle biraz daha artmaktadır. Her ne kadar dikkat edersek edelim eninde sonunda birçoğumuzun başına geldiği gibi verilerin silinmesi ya da kaybolması gibi bir sorunla karşılaşmaktayız. Android ve IOS İçin Veri Kurtarma Programları sayesinde böyle bir sorununuz kalmamış olacak.

Özellikle kişisel verilerin bulunduğu bu cihazlarda kaybolan verilerin kurtarılması büyük önem arz etmektedir. Bu yazımızda Android ve IOS için veri kurtarma programları nelerdir ve nasıl kullanılır onlardan bahsedeceğiz. Dilerseniz ilk önce bu kategorilerde yakaladığı başarılı veri kurtarışlarıyla nam salmış programlardan bahsederek giriş yapalım. Ardından da nasıl kullanıldıklarından bahsederek yardımcı olmaya çalışalım.
Android ve IOS için veri kurtarma programlarının başında Disk Drill programı gelmektedir. Wondershare Dr. Fone programı da bir diğer Android ve IOS veri kullanma programıdır. Bu iki program hem Android hem de IOS cihazlarda başarılı veri kurtarma operasyonlarına imza attıkları için kullanımları oldukça yaygındır. Bu programların dışında Android veya IOS için geliştirilen daha pek çok programlar bulunmaktadır. Biz bu yazımızda Disk Drill ve Wondershare Dr. Fone programlarından ve nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz.

Android ve IOS İçin Veri Kurtarma Programları

Android ve IOS İçin Veri Kurtarma Programları

Disk Drill Programı Nasıl Çalışmaktadır?

Bu programlar dosya, resim, video, belge ve müzik gibi verilerin yanı sıra sms leri de geri kurtarabilmektedir. Aslında herhangi bir sebepten ötürü siline dosyalar, tam anlamıyla cihazınızdan silinmiş olmaz. Bilinçli dahi silseniz silinmez ama siz de göremezsiniz silinmediğini. Özel programlar sayesinde bu verilere tekrar kavuşabilirsiniz. Peki, bu programlar nasıl kullanılır? Bu soruya Disk Drill nasıl kullanılır sorusuna vereceğimiz cevapla yanıt verelim. Disk Drill programı masaüstü bilgisayarlar için hazırlanmış küçük ama oldukça başarılı bir uygulamadır.
Ücretsiz bir şekilde indirerek kısa süre içerisinde bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kurulumunu tamamladıktan sonra verilerinizi kurtaracağınız IOS veya Android cihazı USB üzerinden bağlamalısınız. Disk Drill cihazınızı otomatik olarak görecektir ve sizden 3 farklı arama türünden birisini seçmenizi bekleyecektir. İstediğiniz tarama şeklini seçtikten sonra taramanın tamamlanmasını beklemelisiniz. Tarama tamamlandıktan sonra cihazınızdan silinmiş tüm verileri kurtarılabilir halde göreceksiniz. Buradan kurtarmak istediklerinizi seçerek kurtarmaya başlayabilirsiniz. Verinin büyülüğüne göre kurtarma süresi değişkenlik göstermektedir.

Android ve IOS İçin Veri Kurtarma Programları

Android ve IOS İçin Veri Kurtarma Programları

Disk Drill’den bahsettikten sonra şimdi de Android ve IOS için veri kurtarma programları arasında en başarılı olan bir diğer programdan yani Wondershare Dr. Fone programından bahsedelim. Bu program da tıpkı Disk Drill gibihem Android hem de IOS cihazlar için oldukça başarılı bir program olarak sıkça tercih edilmektedir. Bu programla silinen kişiler, mesajlar, müzikler, videolar, fotoğraflar ve belgeler geri kurtarılabilmektedir. Hemen hemen tüm Android ve IOS cihazlarda uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir.

Bu programı bilgisayarınıza kurduktan sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve programı çalıştırın. Depolama alanınızın büyüklüğüne göre arama süresi değişkenlik gösterecektir. Taramanın ardından kurtarılabilir veriler sıralanacaktır. Buradan dilediğiniz verileri seçerek kurtarma işlemini başlatabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra artık verilerinize yeniden kavuşmuş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak