Android Telefonda Ekran Videosu Çekme 1

Android Telefonda Ekran Videosu Çekme

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Android telefonlarda ekran videosu çekmek yeni çıkan uygulamalar yardımıyla çok kolaylaşma ya başladı. Android akıllı telefon ve tabletlerin izle detaylı oyunlar ve uygulamalar incelemekteyiz. İncelediğimiz bu oyunları ve uygulamaların videosunu çekmeye ve bir yerlerde paylaşmak amacıyla hazırlamaya çalışıyoruz. Arada sırada akıllı telefonlarımızın kuvveti video çekmeye yetmemektedir ya da denediğimiz uygulamalar kök izni talep etmektedir. Akıllı telefonlarımız ve tabletleri misin kuvvetinün yetmediğini nasıl anlarız?

Esasında bu çok kolay bir olaydır, Android telefon ya da tabletiniz aynı anda videosunu çekmek dilediğiniz bu uygulama ya da oyunu çalıştırırken aynı vakitte saniyede 30- 50 ya da daha çok fps değerinde video kaydetmeye çalışır.

Saniyede video çekme oranını yani fps oranında düşündükçe videonuzun niteliği o kadar azalır ve videonuz dönüyormuş gibi gözükür. Eğer siz de ekran kaydetme uygulaması indirip denediyseniz netice olarak kasan bir ekran görüntüsü gördüyseniz bu hal netlikle telefonunuzun ya da tabletinizin, kurmuş bulunduğunuz ekran görüntüsü kaydetme uygulamasını desteklemediği manasına gelir.

Android Telefonda Ekran Videosu Çekme

Android Telefonda Ekran Videosu Çekme

Arada sırada ise yüklemiş bulunduğunuz Android ekran görüntüsü kaydetme uygulamaları kök izni isteyerek çalışmaz ya da tam çalışmadığı amacıyla videolarınızdan acayip görüntüler meydana çıkabilir. Bu hali nasıl anlayacağız? diye soracak olursanız bunu kavramak da çok kolaytir. Android telefon ya da tabletinize yüklemiş bulunduğunuz ekran görüntüsü kaydetme uygulamasını açtığın vakit sizden bir izin ister. İstemiş bulunduğu izin amacıyla lüzumlu olan uygulama ya da dosyalar telefonunuzda yoksa biri bildirim gözükür ve telefonumuzun rootlu olup olmadığını gösterir. Bu durumda telefonunuz rootlu ise uygulama problemsiz bir şekilde çalışacaktır.Ancak root’suz bir şekilde girdiğiniz ekran görüntüsü çekme uygulaması görüntüyü pembe, çizgili çizgili ya da yarım durumda çıkartabilir.

Bu durumda telefonunuzun rootsuz bulunduğunu anlarsınız. Android akıllı telefon ya da tabletlerinizde kaydetmek dilediğiniz oyun ya da uygulamaların bazı durumlarda tanıtımını çekmek isteriz. Ancak indirdiğimiz onlarca ekran görüntüsü kaydetme uygulaması hiçbir işe yaramamaktadır.

Çünkü hepsi kök izni talep etmekte ya da düzgün çalışmamaktadır. Bu yazımızda Android çalışan ekran görüntüsü uygulaması göstereceğiz.Eğer rootsuz ekran görüntüsü kaydetme Işlemini yapmak istiyorsanız hem kullanmış bulunduğunuz Android telefonu kasmayan hem de düzgün videolar çeken bir uygulamaa gereksiniminiz var.Bunu harfiyen ve net çalışarak bizlere yayınlayan bir uygulama vardır. liteCam Android isimli uygulama bizlere kolay bir çözüm sunmaktadır.Bilgisayarınız üzerinden çalışan bu uygulama Android cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu vasıtasıyla bağladığınızda Android tablet ya da telefonunuz üzerindeki görüntüyü video olarak kaydedebiliyor. Hem de uygulama ekran görüntüsü almanıza da imkân tanıyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

liteCam Android uygulamaı ile cihazınızdan video çekebilmek amacıyla cihazınızın en az Android 4.1 işletim sistemine ya da daha üst versiyonlarına sahip olması gerekiyor. Program Windows 7 ya da daha üst işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda çalışabiliyor. liteCam Android’in başka sistem ihtiyaçları şu şekilde:
1 GB RAM
512 MB video belleğine, DirectX 9 desteğine ve WDDM sürücülerine sahip ekran kartı
DirectX 9.0
40 MB boş depolama alanı
Ses kartı

Android cihazınızı bilgisayarınızda çalıştırabilmek amacıyla uyumlu USB sürücü dosyası
Eğer bu civarda bir bilgiayarınız var ise. Bilgisayarınız ile Android telefonunuzun ekran videosunu rahatlıkla çekebileceksiniz. Çekmiş bulunduğunuz ekran görüntüsünü dilediğiniz formatta kayıt edebilecek ve kullanabileceksiniz. Program özetle şu şekilde kolaylik sağlıyor: Telefonunuzu kablo ile bilgisayara bağlıyorsunuz. Telefonunuzda tespit edilen birkaç megabaytlık uygulama ile bilgisayara indirmiş bulunduğunuz karşılığı yardımıyla 30-50 fps ekran görüntüsünü çekme imkânı sağlıyor.

Bütün işlemleri bilgisayarınızın usb sürati,kullandığınız kablonun sürati ve android telefonunuzun hafızasının yazma süratina bağlı yapmaktadır. Bu şekilde yapması hem telefonunuzun kasmasını ve ısınmasını önleyecektir hemde problemsiz android telefonda 1080p ekran görüntüsü kaydetmenize imkân sağlayacaktır.

İndirmek İçin Tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak