Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri 2

Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Yazar Osman ALKAN
1 yorum

Bugünkü yazımızda Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri adı altında bir yazı ele alacağız. Bu sorun genel olarak Android kullanımlı akıllı telefonda kullanıcıların başına gelmektedir. Bizlerde bu önemli sorunu detaylı bir şekilde inceleyerek böyle bir hataya karşı nasıl önlem alınabileceği konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Gelin bu sorunu şimdi detaylı bir şekilde inceleyelim…

Android Durduruldu Hatası Nedeni Nedir?

Böyle bir soruya verilecek cevap kulanmış olduğunuz Android akıllı telefonlarınızın genel özelliklerinden tutunda cihaz bilgilerinde oluşan özelliklerine kadar değişmektedir. Yani, Android durduruldu hatası her telefonda aynı sebep üzerinden verilmemiş olabilir. Bu anlamda bu noktaya dikkat etmelisiniz.  Android durduruldu hatasına sebep olacak bazı etmenleri şimdi birlikte inceleyelim

Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Depolama Alanı Yetersizliği

Akıllı telefonlarımızın nasıl bazı teknik özellikleri farklı oluyor ise, depolama alanları da çeşitlilik göstermektedir. Bu anlamda akıllı telefonumuza indirmiş olduğumuz uygulama sayısı çok fazla ve depolama alanın neredeyse tamamına yakınını kullanmış iseniz böyle bir Android durduruldu hatası almanız doğal. Çünkü uygulamaları açarken yetersiz depolama alanın yanı sıra uzun süreli kullanımınız’dan kaynaklı olarak Android otomatik olarak kendisini kilitler.

Böyle bir durumda telefonunuzu yeniden başlat şeklinde yaparak kullanabilirsiniz. Ancak bu anlık bir çözüm olacaktır, bunun için depolama alanında biraz yer ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.Ayrıca ram dan kaynaklı olarak da böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Aynı anda birden fazla uygulama açarsanız, bunun sonucunda ram dayanamayarak Android durduruldu hatası vermektedir.

Sürekli Veri Alımı ve Isınma Sorunu

Akıllı telefonunuz üzerinden, sürekli veri almanıza neden olacak uygulama kullanırsanız belli bir zaman sonra Akıllı telefonunuz böyle bir hata verebilir. Bunun sebebi hem işlemcinin gerektiğinden fazla ısınması hemde sürekli veri alımı sonucunda bazı hatalar alması bu yönde Android durdurulmasına sebep olan farklı etkenlerden birisidir.

Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Akıllı Telefonunuza Virüs Bulaşması

Kullanmış olduğunuz akıllı telefonunuza gerek bir program yüklerken, gerekse internet üzerinde gezerken biraz daha dikkatli olmalısınız. Çünkü sizin telefonunuza bu yollar ile virüs bulaşma durumu çok daha yüksektir. Herhangi bir şekilde telefonunuza virüs bulaşır ise, Android durduruldu hatası’nı alma olnagınız çok yüksektir. Çünkü ne tür bir virüs olduğu belli de olmayan bu kaynak için, cep telefonunuzun güvenliği de olmadığından dolayı bu yönde hatalar alacaksınız.

Android Durduruldu Hatası Çözümleri Neler?

Yukarıda kısaca ne tür alanlardan Android durduruldu hatası alabileceğinizi belirttik. Bu alanda ise böyle bir sorun karşısında çözüm noktaları neler gelin şimdiden bunlar üzerinde duralım.

Veri Temizliğini düzenli bir şekilde sağlayın. Örnek veriyorum akıllı telefonunuzu belli bir süre kullandınız. Böyle bir durumda farklı farklı uygulamaları kullanma olasılığınız yüksektir. Böyle bir durumda sistem hem ram hemde işlemci anlamında kendisini zora sokabilir. Bunun için her kullandığımız uygulama sonrası ‘ uygulama yöneticisinden ‘ kullanmadığınız uygulamaları sonlandırın.Bunun yanı sıra depolama alanınızda belli bir nokta da kendinize ayırın. Bu ilerleyen günlerde gelecek olan güncellemeler sonucunda hem depolama alanınızın tamamını kullanmanızı engeller hemde Android durduruldu hatasına çözüm olabilecektir.

Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Eğer depolama alanınız küçük ve sizin uygulamaları kullanmanız gerekiyor ise, güncellemeleri kapatmanızı tavsiye ediyorum. Bu sayede daha fazla bir depolama alanı kullanım gereksinimi sağlanmayacaktır.Eğer bu işlemleri yapmış iseniz alternatif bir yol olarak Anti-virus programı yükleyiniz. Bu sayede hem telefonunuzda gereksiz dosyaları silebilir, aynı zamanda cep telefonunuza bulaşan virüsleri temizleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra İnternet üzerinde gezerken hangi sitelerin güvenli olduğu ve virüs bulaşma sırasında anında müdahale sağlayarak böyle bir durumla karşı karşıya kalmanızı engelleyecektir. Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri makalemiz kısaca böyle idi. Bu aşamaları sağlarsanız umarım Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri sorununuza bu şekilde cevap arayabiliriz.

İlginizi Çekebilir

1 yorum

Tesettürlü Elbise 11 Mayıs 2019 - 12:44

Genelde bu hata apk dosyaların dışardan indirilen warez uygulamalar yüzünden oluyor.

Cevap

Yorum bırak