Anahtar Kelime Çalışması Nedir? 1

Anahtar Kelime Çalışması Nedir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Anahtar kelime çalışması birçok web site sahibinin en çok araştırdığı, sitesine ziyaretçi çekebilmek adına ne tür bir hizmet sağlamak istediği hakkında bilgi vermektedir. Anahtar kelime çalışması ziyaretçilerin herhangi bir konu hakkında nasıl arama yaptıklarına dair, arama motorları üzerinde yapılan bir çalışmadır.

Anahtar kelime çalışması seo uyumuna ve kurallarına uymak konusunda web site sahiplerinin yapmış olduğu önemli bir çalışma olduğunuda söyleyebiliriz.

Anahtar kelime çalışması herhangi bir konuda kaç yazı yazılmış, en son kim tarafından nasıl bir yazı hazırlanmıştan daha çok o konuya ziyaretçilerin ilgisini de bilmek  için önemli bir adımdır.

Bu anlamda sadece arama motorları üzerinde yapılan bir çalışmadan daha çok, o anahtar kelime hakkında bir makale veya içerik yazıldığında o içeriği insanlara nasıl pazarlayabiliriz anlamında büyük bilgi kaynağı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Anahtar Kelime Çalışması Aralıkları Nelerdir?

Anahtar kelime çalışması belli aralıklar ile yapılması web site sahiplerinin, yapması gereken bir çalışma olduğunu söylemeliyiz. Bunun haricinde web sitelerinin temel ana bileşeni de anahtar kelime çalışmasıdır.

Belirlenen kelime sonunda, arama motorların da o şekilde yani o anahtar kelimeye ait seo uyumu hangisi en iyi ve uyumlu ise, o web sitelerini arama motorlarında üst sıralarda yer almaktadır.
Diğer bir açıdan anahtar kelime çalışmasının bir önemi daha vardır.  Bu önemi ise şöyle açıklayabiliriz. Her web site sahibi kuruluş aşamasından başlamak üzere içerik sağlayana kadar her zaman kaliteli, süreki takip eden bir kitleye ihtiyaç duymaktadır.

İşte bu kitleye de anahtar kelime çalışması sayesinde ulaşabilmektedir. Anahtar kelimelerini net bir şekilde belirleyerek, hedeflemiş olduğu hedef kitleye bir adım daha iyi yaklaşabilmektedir. Bu anlamda anahtar kelime çalışmasının diğer bir önemli özelliği de bulunmaktadır.

Anahtar Kelime Yerleştirmesi Nasıl Olmalıdır?

Anahtar Kelime Çalışması Nedir?

Anahtar Kelime Çalışması Nedir?

Anahtar kelime yerleştirmesi arama motoru botları tarafından görülebilir, erişebilir bir biçimde oluşturulması büyük önem arz etmektedir. Yani web sitenize veya bloğunuza gelen botlar sizin belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri okuyamaz ise, belirlemiş olduğunuz o anahtar kelime çalışmasında sizi sıralamalara koymayacaktır.

Bunun temel sebebi de anahtar kelime nin doğru bir yerde kullanılmamış olmasıdır. Ayrıca anahtar kelimenizi daha görülebilir ve yazılarınızın hızlı indeks almasını sağlamak için, anahtar kelimelerinizi h1 etiketi sonrasında ve meta açıklamalarınızda belirtmelisiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak