Alkolü Fazla Kaçırınca Ne Yapmalı? 1

Alkolü Fazla Kaçırınca Ne Yapmalı?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bugünkü yazımızda alkolün zararlarından bahsedeceğiz. Bunun yanı sıra, Alkolü Fazla Kaçırınca Ne Yapmalı? Bunun hakkında da detaylı bir şekilde makale yazısı oluşturacağız. Ancak öncelikle gelin birlikte alkolün zararları neler bundan bahsedelim.

Alkolün Zararları Nelerdir?

Genel olarak alkol içinde vücuda zarar veren birçok maddeden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra renksiz, kokulu ve sıvı bir şekildedir. Alkol tüketimi artıkça da vücudumuza vermiş olduğumuz zararda gittikçe artmaktadır. Örnek verecek olursak bir günde alacağımız alkol miktarı fazla olursa öncelikli olarak psikolojik ve davranışlarımızda olumsuz bir gelişme bırakmaktadır. Bunun yanı sıra kendimize ve çevremize karşı daha saldırgan bir tutum izlememize sebep olmaktadır. Vücudumuza vermiş olduğu zarar neticesinde, midemizde ve akciğerlerimizde, kansere sebep olmasında ilk sırada olduğunu söyleyebiliriz.
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz konulardan dolayı alkol tüketimini hiç yapmamanızı tavsiye ederim. Hem vücuduna hem de çevrenize karşı daha sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Ayrıca alkol, kitabımız Kuran-ı Kerimde de birçok ayet ile kesinlikle yasaklanmıştır.

Kuran-ı Kerimde bir ayette; (Maide Suresi) 90-91: Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz, ayeti bulunmaktadır. Buradan da yola çıkarak alkol iyi bir alışkanlık değildir. Gelin şimdide Alkolü Fazla Kaçırınca Ne Yapmalı? Detaylı bir şekilde bu konuyu ele alalım

Alkolü Fazla Kaçırınca Ne Yapmalı?

Önemli gün ve haftaları bahane ederek alkol tüketimini fazla kaçırmış isek, alkolün vücudumuzdaki su oranını azaltmış olduğu için, bolca sıvı tüketimi sağlamalıyız. Eğer ilk defa bir alkol kullanımı sağlıyor iseniz baş dönmesi, mide bulantısı ve halsizlik oldukça doğaldır. Bunun için dinlenmeniz ve vücudunuzun alkol etkisinden çıkmasını beklemelisiniz.

Alkolü Fazla Kaçırınca Ne Yapmalı?

Alkolü Fazla Kaçırınca Ne Yapmalı?

Ortalama 15 saat içinde alkol etkisinden kurtulacaksınızdır. Bunun yanı sıra güzel bir uyku sizi daha dinç hale getirecektir. Ancak bunları uyguladığınız halde kendinizde bir halsizlik hissediyorsanız, güzel bir türk kahvesi yaparak açık hava da içmenizi tavsiye ediyorum. Bu sayede hem temiz havanın etkisi, hem de türk kahvesi ile kendinize gelmiş olacaksınız.

Ancak hiçbir şekilde alkol tüketiminizi önermiyorum. Hem sağlık açısından hem de normal hayatımızda, yaşanacak olumsuzluklara karşı daha dik dururuz. Bize hiçbir katkı sunmayan alkollü içecekleri, özel gün veya haftaları bahane ederek içmeyiniz. Hiçbir şey sizin sağlığınızdan daha önemli değildir.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak