Akıllı Telefonlarda Kamera Sorunu ve Çözümü 2

Akıllı Telefonlarda Kamera Sorunu ve Çözümü

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Kamera kullanımından dolayı ortaya çıkan meselelerden kaçınmak. Android akıllı telefonlarda Kamera meseleleri nasıl giderilir, Kamera meselelerinin çözümü nasıl yapılır gibi meseleleriniz için çözüm muhtevalı bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Öncelikle Android akıllı telefonunuz kapatıp açmanız en kolay analiz eder arasındadır. Uzun müddetli kullanımlarda donmalar, kitlenmeler olmaktadır. öncelikle sizlere bu yolu önermekteyiz.

Alette sonlandırma başka bir deyişle kapatma tuşu çalışmıyorsa, pili aletten çıkararak cep telefonunu kapatmalısınız. Akıllı telefonlarınızın bir hayli işlevi bulunmaktadır. Bir takım vaziyetlerde geçici olarak yazılım hatalarına kapı aralayabilmektedir. Akıllı telefonunuzu hiç kapatmadan uzun müddet süresince çalıştırmanız vaziyetinde, geçici olarak yazılım hatası olmaktadır. Kamera işlevini etkin şekilde kullanmadan önce, telefon ekranı üzerinden pil düzeyini kontrol faktörüz önerilmektedir.

Akıllı cep telefonlarda bulunan pil düzeyi, ekranın üst bölümünde gözükmektedir. Şayet batarya boş veya tek çizgi bulunuyorsa, kamerayı hiçbir şekilde kullanamazsınız. Bu mesele çoğunlukla Samsung marka akıllı telefonlarda olmaktadır. Samsung markalı bir takım modellerde Kameranın çalışabilmesi hesabına telefonunuzun yeterli şarjının olması mecburidir. Akıllı cep telefonunuzun pil düzeyini kontrol faktörüz gerekmektedir.

Akıllı Telefonlarda Kamera Sorunu ve Çözümü

Akıllı Telefonlarda Kamera Sorunu ve Çözümü

 

Android Akıllı Cep Telefonlarında Kamera Meselesi ve Çözümü

  1. Kullanıcı kamera modunu açtıktan sonra, şarj düzeyi düşük olarak bulunuyorsa; ekranda ‘’Düşük Pil’’iletisi çıkmakta ve kullanıcının kamerayı kullanması engellenmektedir. Kamera işlevi daha çok kullanılması vaziyetinde pil düzeyi en düşük düzeye indiğinde, kamera otomatik olarak kapanmaktadır.
  2. Akıllı cep telefonunuzda yeterli bellek yok ise ‘’Resim’’ ve ‘’Video’’ çekmenizi engeller. Bu vaziyete dikkat faktörüz gerekmektedir. Kamera işlevini telefonunuzda çalıştırdığınızda ‘’Yetersiz Hafıza’’veya ‘’Alette Yeterli Alan Yok’’ gibi hafıza doluluk ikazını vermektedir. Her olasılığa karşı telefonunuzun data doluluk vaziyetini kontrol edin.
  3. Samsung Akıllı telefonlarda yaygın olan ‘’Kamera Başarısız’’hatasının çözümü. Bu sorunun çözümü ise hafıza kartınız bulunuyorsa yedekleme yapıp biçimlendirmeniz veya Samsung akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız olacaktır. Bu işlemleri yaparken netlikle yedekleme yapınız. Akıllı telefonunuzda tüm verileri kaybedebilirsiniz.
  4. Android akıllı telefonlardaki yazılım sorununa değişik bir çözüm ise; Kamera uygulamanızı sıfırlayarak geçici yaşanan yazılım sorununu çözebilirsiniz. Bu işlem için  ‘’Ayarlar’’hemen peşinden ‘Uygulamalar’’ ve son olarak ‘’Kamera’’ Seçeneğine giriş yapın. Karışınıza gelen ”Veriyi Sil”seçeneği ile bu gibi geçici olan yazılımsal sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Bu işlemden sonra Akıllı telefonunuzu tekrardan başlatmanızı tavsiye ederiz.
  5. Son olarak Android mobil işletim sistemine sahip cep telefonunuzu fabrika ayarlarına geri dönüş yaparak akıllı telefonunuzda bulunan yazılım sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlemleri yapmadan önce dikkat faktörüz şart olan tüm verilerinizi yedeklemenizdir. Android cep telefonunda sıfırlama işlemi için aşağıdaki işlem adımlarını sırası ile takip edin.
  • İlk olarak ‘’Ayarlar’’ ardından “Yedekle ve Sıfırlama” bölümüne giriş yapın.
  • Karışınıza çıkan seçeneklerden “Fabrika Verilerine Sıfırla” Seçeneğine dokunun.
  • Son olarak “Tüm verileri sil” ve karışınıza gelen İkazları onaylayarak sıfırlama işlemi başlayacaktır.

Akıllı telefonunuz darbe almışsa kameranın, aletin rastgele bir parçalarıyla olan teması kesilebilir. Samsung, darbeye dayanıklı aletleri üretmesine karşın, çok sert darbeler bir takım problemlerin oluşumuna kapı aralayabilmektedir. Bu vaziyette teknik servis ile bağlantıya geçiniz.

Yazılım hatası, bu tür problemlere kapı aralayabilmektedir. Akıllı telefonunuz içerisinde fabrika ayarlarına dönüş yaparak böyle bir kamera problemini kaldırabilirsiniz. Ama bilmeniz şart olan bir vaziyet var. Fabrika ayarlarına dönüldüğü vakit, akıllı telefondaki bütün veriler silinecektir. Fabrika ayarlarına dönüş yapmadan önce verilerinizin kopyasını almanız önerilmektedir.

Bu yazımızda sizlere Telefon Kamera meseleleri nasıl giderileceği ile ilgili bilgiler analiz eder sunduk. Umarım meseleniz çözümünü sağlamışsınızdır.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak